Збираємо 33 мільйони гривень на потреби школи безпілотників «Ятаган»

12  Квітня 2024
Збираємо 33 мільйони гривень на потреби школи безпілотників «Ятаган»

В Україні зʼявиться школа підготовки зовнішніх пілотів. Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» долучився до створення у Сухопутних військах ЗСУ Школи підготовки спеціалістів безпілотних авіаційних комплексів «Ятаган» та спільно з ПриватБанком оголосив благодійний збір з на її потреби. Для запуску повноцінної роботи школи необхідно зібрати 33 мільйони гривень.  

«Ятаган» це школа в структурі Сухопутних військ ЗСУ, що формується на базі одного з їх навчальних центрів. Захисники проходитимуть фахове навчання, здобуваючи військову спеціальність зовнішнього пілота (оператора) безпілотних літальних апаратів. Школа готуватиме близько сотні фахівців щомісяця, а на кінець року — втричі більше. 

Зібрані кошти будуть спрямовані на встановлення та облаштування модульних навчальних класів, трас для польотів і відпрацювання сценаріїв бойової роботи, майстерні з ремонту БпЛА, закупівлю тренувальних бортів тощо.

«Наші фахівці підготували тисячі аеророзвідників, зокрема й через спеціально розроблені онлайн-курси. Проте для нас важливо не просто навчати людей, а допомагати створювати відповідні спроможності в самій армії, — говорить Вікторія Дворецька, керівниця інструкторського напряму Фонду «Повернись живим». – Оскільки Школа «Ятаган» є частиною ЗСУ, оператори дронів отримають не тільки навички, а й фах, військово-облікову спеціальність. Відтак зможуть офіційно обіймати в підрозділі відповідну посаду, ефективно застосовувати свої вміння, проходити підвищення кваліфікації тощо». 

«Сухопутні війська — найбільша частина Збройних сил України. Вони потребують розбудови й масштабування спроможностей у підготовці кваліфікованих фахівців, які будуть ефективно застосовувати дрони в зоні бойових дій, — каже керівник Школи БпЛА «Ятаган» майор Сергій Матвійчук. — Ми постійно покращуємо навчальний процес. Від військових отримуємо актуальну інформацію з фронту і оновлюємо програму. З появою нових комплексів будемо розширювати базу — ми до цього готові».

«Підтримка Збройних сил України на сьогодні є частиною життя кожного українця і невід’ємною складовою соціальної відповідальності кожного бізнесу, — додала Олеся Жулинська, Керівниця зв’язків із громадськістю та комунікацій ПриватБанку. — Для нас підтримка цієї ініціативи, спрямованої на посилення ефективності  та спроможностей армії, є частиною створення можливостей сталого розвитку для країни». 

Підтримати збір можна, зробивши донат на спеціальній сторінці збору або за допомогою будь-якого із сервісів ПриватБанку: в меню «Добро» в Приват24, меню «Благодійність» в банкоматах та терміналах самообслуговування та через сайт dobro.privatbank.ua.

На фото: майор Сергій Матвійчук, керівник Школи БпЛА «Ятаган».