Для вихованців черкаської школи-інтернату мрія - читати самостійно, стала здійсненною

05  Квітня 2019
Для вихованців черкаської школи-інтернату мрія - читати самостійно, стала здійсненною

11-річний Мирослав другу годину не може відірватися від книги. Його очі нарешті бачать такі цінні рядки енциклопедії. Бачити, попри діагнози та обмеження, хлопчик зміг завдяки новому обладнанню - подарованому потужному збільшовачу.

 

«Коли читаю з маленьким шрифтом, мені погано видно і деякі слова я навіть не бачу й не розумію, - каже вихованець школи-інтернату. -  Цей збільшувач - на вагу золота, бо раніше прочитати бодай щось звичайним шрифтом було мені непосильним завданням. Тепер я можу придбати книгу про програмування і прочитати її самостійно, адже я мрію стати програмістом».

   

За словами бібліотекарки школи-інтернату Ольги Анатоліївни, більшість літератури, яка так потрібна дітям для навчання, надрукована дуже дрібним шрифтом, тож навіть підготувати реферат, вивчити вірш для дітей, що мають поганий зір, було проблемою, а поява нового обладнання вже привабила до бібліотеки більшу кількість читачів, що прагнуть до знань.

 

«Благодійний фонд ПриватБанку «Допомагати просто!» за рахунок власних коштів та допомоги небайдужих людей придбав для дітей цієї школи обладнання вартістю майже 340 тисяч гривень, щоб діти могли повноцінно навчатися, – розповів Ярослав Батієвич, заступник директора Черкаської філії ПриватБанку. - Це Брайлівський принтер, відеозбільшувачі Explore 8 HD та Connect 12, портативний відеозбільшувач для читання у бібліотеці та тактильні тростини, що вкрай необхідні дітям з особливими потребами на прогулянках. Насправді, долучитися до такої благодійної допомоги може кожен. Достатньо підключити до своєї картки послугу перерахунку на потреби благодійності навіть кількох гривень. Всі зібрані кошти ми направляємо на закупівлю необхідного обладнання для наших дітей та ознайомлюємо всіх благодійників з результатами цієї роботи на сайті Благодійного фонду».

 

У спеціалізованій школі навчається 117 дітей як з Черкас, так і з Черкаської області. Десять з них повністю чи майже повністю втратили зір та навчатися можуть тільки за спеціальними книгами, що надруковані шрифтом Брайля.

   

Учениця 4-го класу спеціалізованої школи-інтернату Оленка каже, що шрифт Брайля досить непростий для опанування, однак вона сприйняла його досить швидко, інша справа – писати.

 

“Писати шрифтом Брайля набагато складніше, ніж читати. Я маю видруковувати букву в дзеркальному відображені, щоб потім могла все прочитати, - ділиться своїм досвідом дівчинка й з готовністю друкує за допомогою спеціальної дощечки фразу і математичний приклад, який задає вчителька. -  Дуже зручно, що тепер кожен учень може мати свій екземпляр методичного матеріалу, це полегшує процес навчання, адже раніше ми займалися вдвох на одній книжці і губилися у рядках або ж чекали, поки інший прочитає свою половину тексту».

За словами вчительки математики Любові Олексіївни Гогу, цей принтер дає можливість вчителю проводити роботу з кожним учнем індивідуально. Те, що сьогодні робиться кількома кліками комп’ютерної мишки, раніше забирало у вчителів години. Адже набирати інформацію шрифтом Брайля викладачам доводилося вручну. Це був дуже клопіткий процес, що забирав чимало сил та часу. Тепер же можна на спеціалізованому принтері надрукувати відразу на всіх дітей.

 

“Ви ж розумієте, якщо дитина повністю чи частково втратила зір, то ми маємо розвивати інші функції її організму, в даному випадку – тактильні. Брайлівський принтер нам дуже в цьому допомагає, - розповіла Валентина Лищенко, директор Черкаської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату. – У кожному класі у нас є від одного до чотирьох учнів, які потребують такого спеціалізованого обладнання, тож тепер процес їхнього навчання стане значно ефективнішим”.

 

За словами директорки, тепер вчитель або приносить на флешці матеріал, або друкує з ноутбуку. На ньому встановлені дві програми, які дозволяють з українського чи іншого шрифту перейти на брайлівський. Друк відбувається на папері спеціальної щільності. Діткам достатньо один раз провести руками по роздруківці, щоб, наприклад, зрозуміти, що це за геометрична фігура.

 

“Обладнання дороговартісне, тож ми не могли розраховувати, що можемо купити його за кошти обласного бюджету. Тому дуже дякуємо благодійному фонду ПриватБанку та кожному, хто долучився до цього, хто відгукнулися на потреби цієї школи-інтернату. В першу чергу це дозволить дітям значно комфортніше вчитися, ефективніше здобувати знання, щоб в майбутньому вони могли реалізувати всі свої можливості, - зауважив директор управління освіти Черкаської ОДА Валерій Данилевський”.               

 

Унікальність програми «Допомагати просто!» в тому, що фонд формується не за рахунок великих вкладень одиничних меценатів або підприємств, а завдяки мільйонам перерахувань невеликих сум у касах банку, банкоматах та електронному банку Приват24. Долучитися до програм «Допомагати просто!» може будь-хто. Зробити свій внесок у добру справу можна всього за хвилину на сайті blago.pb.ua, у мобільному банку Приват24 або будь-якому банкоматі ПриватБанку по всій країні. Кожна з перерахованих гривень дійде до свого одержувача. Усі, хто перераховують гроші, обов’язково отримають звіт про їх використання на e-mail або в месенджер. Знайте, що навіть 1 гривня - це вагомий внесок у загальну благодійну справу.

Допомагати просто!